Képek
2025.02.14. Szombathely

Doni emléktúra Vas vármegyében

Emléktúrával és koszorúzásokkal emlékezett meg a Doni hősökről a Magyar Honvédség Klempa Kálmán 7. Területvédelmi Ezred Poppr Emil 83. Területvédelmi Zászlóalj állománya, akikhez kadétok, diákok, valamint magyar és külföldi állampolgárok is csatlakoztak. 

A kora reggeli órákban a Martineum Felnőttképző Akadémia pápai keresztjénél Molnár Tamás alezredes, zászlóaljparancsnok kihirdette a menetparancsot és az Emléktúra résztvevői a Kéktúra útvonalon elindultak Náraiba, majd a jáki erdőben található Csupor-villánál tették tiszteletüket. Az utolsó állomáson a soproni hagyományőrzőkkel közösen megkoszorúzták a Jáki úti temető hősi parcellájának emlékművét és a résztvevők megkapták az Emléktúra teljesítéséért járó karjelzéseket és okleveleket. 

Molnár Tamás alezredes zászlóaljparancsnok
 

 

2025.02.13-15. Gyermely
2025.02.08-09. Komárom

Múltidéző Doni Emléktúra

Kétnapos Doni Emléktúrán vett részt az MH Sipos Gyula 6. Területvédelmi Ezred vitéz Hajnal Jenő 12. Területvédelmi Zászlóalj állománya. Összesen 40 kilométert gyalogoltak katonák, kadétok és hagyományőrzők, akik az útvonal minden településén csendes megemlékezéseket tartottak a doni katasztrófa áldozatainak tiszteletére. 

Az emléktúra a Komáromi erődből indult. A megemlékezést megnyitva Goldschmidt Roland alezredes, a zászlóalj parancsnoka felolvasta az emlékmenet fővédnökének, Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszternek a levelét. Beszédet mondott Dr. Molnár Attila, Komárom város polgármestere, Dr. Író Sándor tartalékos őrnagy, tábori lelkész pedig megáldotta a menetszázadot. 

Az első napon Komáromi erődből Csém községen keresztül Nagyigmándig meneteltek a résztvevők. A 20 kilométeres út megállóin Szabó Csaba és Hajduné Farkas Erika, Csém, illetve Nagyigmánd polgármestere fogadta a menetet.  

A második napon Baj településen keresztül Tatára vezetett az újabb 20 kilométeres túra. Az első megállónál Schunder Tibor, Baj polgármestere várta a menetet, Tatán pedig Bencsik János országgyűlési képviselő, Michl József polgármester és Dr. Kancz Csaba, a területi védelmi bizottság elnöke köszöntötte az emléktúra résztvevőit.

Bencsik János emlékező beszédében kiemelte, hogy fontos feladat a múltat ápolni, különösen a fiataloknak, emlékezni elődeink hőstetteire, áldozataira. Hangsúlyozta, éppen ezért is nagy örömmel tölti el, hogy nagy számban vettek részt kadétok is az emléktúrán.  
 

2025.02.07. Miskolc

„Tisztelet a hősök előtt”

A Doni Hősök Emléktúra Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei szakaszán közel százhatvanan meneteltek, hogy méltó módon tisztelegjenek a Don-kanyarban elesett, megsebesült vagy eltűnt magyar honvédek emléke előtt. 

Az MH vitéz Vattay Antal 2. Területvédelmi Ezred Majthényi Károly 10. Területvédelmi Zászlóalj által szervezett emléktúra Miskolcon, a Hősök terén vette kezdetét, ahol a megnyitón Dr. Menyhárt Szabolcs, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal főigazgatója köszöntötte a résztvevőket. 

A mintegy 20 kilométeres útvonal során a résztvevők több helyszínen is megálltak, hogy koszorúzással és mécses gyújtással fejezzék ki tiszteletüket a II. világháborús emlékműveknél. Az emlékhelyeken a menetelők rövid történelemi előadásokat hallhattak a keleti fronton harcoló magyar csapatok és hősök történetéről, valamint haditechnikai bemutató keretében ismerkedhettek meg a korabeli fegyverekkel és katonai felszerelésekkel. 

A túrán a vármegyei kadétok jelentős létszámmal képviseltették magukat, de rajtuk kívül hagyományőrzők és a nyugdíjas szervezetek tagjai is csatlakoztak a megemlékezéshez. Még a sáros út és a szántóföld sem tudta megtörni az elszánt menetelők kitartását, akik tovább haladtak a hősök emlékének tiszteletére kijelölt útvonalon. Az emléktúra résztvevői Miskolcról Felsőzsolcára érkeztek, ahol Szarka Tamás, a település polgármestere köszöntötte őket és a katonákkal közösen helyezte el az emlékezés virágait a II. világháborús emlékműnél. 

Az emlékmenet utolsó állomásán, az alsózsolcai Városi Köztemetőben Csirke Róbert polgármester, Csöbör Katalin országgyűlési képviselő, majd Dr. Bánné Gál Boglárka, a vármegyei közgyűlés elnöke mondott beszédet és helyezett el koszorút a Don-kanyarban elesett hősi halottakért. A megemlékezések mindkét településen díszlövéssel és a Magyar Takarodó dallamaival zárultak.

A Doni Hősök Emléktúrának nagy szerepe van a katonai hagyományok és a hősök emlékének ápolásában. Nem csupán egy gyalogos megemlékezés, hanem egy élő történelemóra is, amely lehetőséget ad, hogy a mai generáció is megismerje és tisztelje őseik áldozatvállalását, akik hazánkért áldozták életüket és szabadságukat.

Szerző: Szidor Viktória hadnagy
Fotó: Pekola Attila t. főhadnagy, a szerző felvételei

 

2025.02.05. Csömör

Újabb állomásához érkezett a Doni Hősök Emléktúra

Az országszerte megrendezett Doni Hősök Emléktúra soron következő, 2025. február 5-i állomása Csömör volt. A Magyar Honvédség vitéz Reviczky László 1. Területvédelmi Ezred szervezésében több, mint 250 fő emlékezett meg a II. világháborúban a Don-kanyarnál harcoló magyar honvédekről.

A Doni Hősök Emléktúra nem csak fizikai kihívás, hanem szimbolikus út is: az emlékezés, a tiszteletadás és a magyar hadtörténelem megismerésének lehetősége. A hideg időjárás is emlékeztette a résztvevőket a doni áttörés kegyetlen körülményeire, amelyben több tízezer magyar katona vesztette életét.

Az emléktúra 15 km-es távján katonák, kadétok és civilek együtt róhatták le tiszteletüket a katasztrófában hősi halált halt, megsebesült, fogságba esett és a harcokat túlélt honfitársaink emléke előtt. Idén első alkalommal kerültek menetzászlók kiadásra, amelyek a résztvevő zászlóaljak egységét, az ezred összetartozását jelképezik. Gyulai László Rafael tartalékos százados ünnepi beszédében így fogalmazott: „A jobb felszereléssel és harci eszközökkel bíró – egyúttal hatszoros túlerőben lévő – szovjet „vörös hadsereg” első támadását hősies helytállással ugyan még vissza tudták verni a magyar királyi 2. honvéd hadsereg alakulatai, de az áttörés végül elkerülhetetlennek bizonyult. A túlélők közül több tízezren kerültek hadifogságba, legtöbbjük onnan soha nem is tért vissza hazánkba.”

A túra első állomása a csömöri II. világháborús emlékmű volt. A megemlékezés alkalmából koszorút helyezett el Kaló Miklós ezredes, a Magyar Honvédség vitéz Reviczky László 1. Területvédelmi Ezred parancsnoka, Fábri István, Csömör nagyközség polgármestere és dr. Kovács Lajos, Csömör nagyközség aljegyzője, valamint Bagi László nyugállományú ezredes, a Magyar Tartalékosok Szövetsége Pest Vármegyei Szervezetének alelnöke.

A század az emlékműtől a Csömöri Kálváriához menetelt. Itt Aranyossy Péter Máté honvédelmi alkalmazott, a Honvédelmi Minisztérium Hadtörténeti Intézet és Múzeum, Hadisírgondozó és Hőskultusz Igazgatóság Belföldi Hadisírgondozó Osztályának főelőadója osztotta meg az emlékezőkkel gondolatait és saját kutatásának eredményeit a Don partján vívott küzdelmekről. 

Az ünnepi beszédeket Gyulai László Rafael tartalékos százados zárta, aki Stern Ilona: A doni hősök című versét szavalta el. Végezetül az emlékezők tiszteletük kinyilvánítása jeleként mécseseket gyújtottak a Kálvária keresztjeinél.

Szöveg és fotó: Majzik Diána t. hdgy.
 

2025.01.30. Szeged, 2025.01.31–02.01. Madaras

Útnak indult a Doni emlékmenet Csongrád-Csanád és Bács-Kiskun vármegyékben is

A 46. Területvédelmi Zászlóalj névadójának, vitéz Heim Gézának leszármazottai is tiszteletüket fejezték ki a szegedi Belvárosi temető 46-os parcellájánál, ahol az egykori hős unokája, Nyitrainé Heim Zsuzsanna mondott megemlékező beszédet. Szavai meghatóan idézték fel a Szegedhez sok szállal kötődő nagyapja emlékét, aki a magyar katonák áldozatvállalásának egyik meghatározó szimbóluma lett. 

A Doni emlékmenet évről-évre azon férfiak emléke előtt tiszteleg, akik a hazáért életüket áldozták.  Ezek a hősök nemcsak katonák voltak, hanem apák, fiúk, testvérek, akik soha nem térhettek haza családjaikhoz, szeretteikhez.

Dr. Salgó László főispán sorait idézve: „A doni emlékmenet nemcsak megidézi a múltat, hanem lehetőséget teremt arra is, hogy átéljük és megértsük azt a mérhetetlen áldozatot, amelyet a magyar királyi 2. honvéd hadsereg katonái hoztak a hazáért 1943 januárjában. Az emlékmenet nemcsak egy fizikai kihívás, hanem lelki utazás is. Minden lépés, amit megteszünk, lélekben közelebb visz ahhoz a valósághoz, amelyben a Don-kanyarban harcoló katonák átéltek. Ahogy egykor a harcoló katonák a legnehezebb körülmények között is hűek maradtak a hazájukhoz, úgy nekünk is hűnek kell maradnunk az ő áldozatukhoz, emlékükhöz.”

A megemlékezés virágait Huszár Ferenc ezredes, az MH Dombay Miksa 4. Területvédelmi Ezred parancsnoka és Haug Imre őrnagy, a vitéz Heim Géza 46. Területvédelmi Zászlóalj törzsfőnöke helyezte el a 46-os parcellánál.

A közel 350 fő a szegedi indulást követően Kiskundorozsma, majd Domaszék érintésével, 27 km megtétele után érkezett meg Mórahalomra. A menetben a katonák mellett a Honvéd Kadét Programban résztvevő oktatási intézmények kadétjai, hagyományőrzők, a MATASZ tagjai és civilek is részt vettek.

Bács-Kiskun vármegyében egy maroknyi, ám annál lelkesebb és kitartóbb csapat vágott neki az emlékmenetnek. A Merász Mihály 38. Területvédelmi Zászlóalj katonái és kadétok több település - Madaras, Bácsalmás, Mélykút, Jánoshalma, Kunfehértő és Kiskunhalas - érintésével, két napon át, 60 km megtételével rótták le tiszteletüket a második világháborúban elesettek és hazatértek emléke előtt.

Az állomáshelyeken a II. világháborús emlékműveknél városvezetők, civil szervezetek képviselői a múlt tanulságait hangsúlyozták, felhívva az egybegyűltek figyelmét a béke fontosságára. A megemlékezők közös imádsággal és koszorúk elhelyezésével rótták le tiszteletüket a hősök előtt, akiknek áldozata példát mutat a maiés jövő nemzedékek számára is.

Szöveg: Csák Tímea hdgy.
Fotó: Pintyi Zoltán t. ftőrm. 

2025.01.31. Pécs, 2025.02.01. Iharosberény, 2025.02.02. Nagykanizsa

Doni hősök emléktúra - három vármegyén átívelő közös megemlékezés

A II. világháborúban elesett, megsebesült vagy eltűnt magyar honvédek tiszteletére három vármegyét átfogó emlékmenetet, valamint megemlékezést szervezett a Magyar Honvédség Bauer Gyula 5. Területvédelmi Ezred. A cél az volt, hogy méltó módon emlékezzenek meg azokról a magyar katonákról, akik 1943 telén a Don-kanyarban emberfeletti küzdelmet folytattak a szélsőséges időjárással és az ellenséges túlerővel szemben.

Az emléktúra január 31-én Pécsen vette kezdetét. Az MH 5. TVE vitéz Oszlányi Kornél 52. Területvédelmi Zászlóalj szervezésében egy 13 kilométeres útvonalat jártak be történelmi emlékhelyek érintésével, ami lehetőséget adott a résztvevőknek arra, hogy még mélyebben elmerüljenek a múlt eseményeiben, és tisztelegjenek a hősök előtt.

Február 1-jén a Somogy vármegyei Iharosberényben folytatódott a megemlékezés. Az MH 5. TVE vitéz Adorján József 44. Területvédelmi Zászlóalj által szervezett túrán a résztvevők 23 kilométeres távot teljesítettek, miközben ápolták a katonai hagyományokat, és erősítették a közösségi összetartozást.

Február 2-án Nagykanizsa adott otthont az emléktúrának, melyet a MH 5. TVE vitéz Nagy Sándor 48. Területvédelmi Zászlóalj rendezett meg. A 12 kilométeres menettávot teljesítő katonák és középiskolás kadétok az emléktúra lezárásaként katonadalokat énekeltek, majd megtekintették vitéz Kósa Miklós kiállítását.

Az emléktúra mindhárom helyszínen megnyitó beszéddel vette kezdetét, amelyet a díszparancs felolvasása követett. A rendezvények során a szervezők és a meghívott vendégek koszorúkat helyeztek el a II. világháborús emlékműveknél.

A Doni hősök emléktúra nemcsak a hősi halottak előtti tisztelgésről szólt, hanem a katonai hagyományok ápolásának és a közösség formálásának is kiemelkedő eseménye volt. Az emlékezés ereje biztosítja, hogy a múlt hőseinek emléke ne csupán a jelen, hanem a jövő generációi számára is megmaradjon.

Szöveg: Tihanyi-Obál Mária fhdgy.
Fotó: MH 5. TVE

 

2025.01.23. Eger

A Don kanyarban harcoló magyar katonák nyomában

Idén már 25. alkalommal került megszervezésre a Doni Hősök Emléktúra programsorozat. Ennek részeként egri katonák is teljesítették a megemlékezéssel egybekötött menetgyakorlatot.

A közel 20 kilométeres túrán az MH Krause Lajos 3. Területvédelmi Ezred vitéz Mike József 60. Területvédelmi Zászlóalj 87 fővel vett részt, amelyre a hivatásos és szerződéses, valamint az alakulatnál területvédelmi tartalékos szolgálatot teljesítő katonák mellett, a zászlóaljjal a Honvéd Kadét Programban együttműködő, három partnerintézmény kadétjai, illetve hagyományőrző egyesületek képviselői egyaránt jelentkeztek. 

Indulás előtt, a területvédelmi zászlóalj épületénél sorakozó és eligazítás várt a résztvevőkre. A menetgyakorlat a felnémeti Omya kőbánya melletti erdei úton vette kezdetét, ahol összeállították a menetalakzatot, majd megindulhattak a Berva patak mentén futó úton. 
A túrát teljesítők rövid betekintést kaptak az 1943. január 12-én megkezdett doni áttörésbe, valamint az ahhoz vezető mozzanatok eseményeibe a témában jártas hagyományőrzők előadásai során. 
A program utolsó elemeként, a résztvevők a Felsőtárkányban álló II. világháborús emlékműhöz érkeztek, ahol dr. Juhász Attila polgármester és Bátor Ferenc alezredes, a zászlóalj parancsnokának vezetésével egy rövid ünnepséggel és koszorúval emlékeztek meg a magyar királyi 2. honvéd hadsereg katonáiról. 
Az esemény végén emléklapokat osztottak ki a menetgyakorlatot sikeresen teljesítőknek, akik mind a túra, mind a megemlékezés kapcsán új tapasztalatokkal gazdagodva térhettek haza.

Szöveg és fényképek: MH 3. TVE 60. TVZ

2025.01.19. Csákvár

Csákvári Doni emléktúra

2025. január 19-én a 15 km-es Csákvár-Gánt-Kőhányás Doni Hősök Emléktúra útvonalon a Magyar Honvédség Sipos Gyula 6. Területvédelmi Ezred 17. Területvédelmi Zászlóalj tartalékos katonái, valamint a Kisalföldi SZC Dr. Entz Ferenc Mezőgazdasági Technikum Szakképzőiskola és Kollégium kadétjai is részt vettek. Az Emléktúrához csatlakozott Illés Szabolcs, Csákvár, valamint Krausz János, Gánt polgármestere is. 

A megemlékezők a települések II. világháborús katonasírjainál koszorút és mécsest helyeztek el. 

Szöveg, fotó: Molnár Keve t. hadnagy
 

 

2025.01.18. Kapuvár

A Don-kanyarban történt katasztrófa 1943 januárjának fájdalmas emléke. Hőseink tiszteletére január 18-án Kapuvárról indult emléktúra Gál Lajos alezredes, zászlóaljparancsnok vezetésével. Az MH Klempa Kálmán 7. Területvédelmi Ezred vitéz Szalontai Ferenc 19. Területvédelmi Zászlóaljának hivatásos, szerződéses és tartalékos katonái is csatlakoztak a megemlékezéshez.

Az első emléktúrát január 11-én Sopronban rendezték meg, amely nagy sikerrel zárult. A színes programok maradandó élményt nyújtottak a közel 500 résztvevő számára. Sopronban a hivatásos, szerződéses és tartalékos katonák mellett kadétok és civilek is részt vehettek az emléktúrán.

A január 18-i, 20 kilométeres emléktúra a kapuvári vártól indult. Ez volt a zászlóalj második megemlékezése, amelyen közel 100 fő – hivatásos, szerződéses és tartalékos katonák, valamint civilek és kadétok – vett részt. Az emlékmenet során a résztvevők megkoszorúzták a Vitnyéd településen található I. és II. világháborús emlékművet, ellátogattak a Kistölgyfa-majorhoz, majd visszatértek Kapuvárra.

Az emlékmenet nemcsak a hősökről való megemlékezésre adott lehetőséget, hanem a résztvevők számára alkalmat nyújtott az idei év feladatainak megvitatására és a kapcsolatok elmélyítésére is.

 

Közös kötelességünk a hősökről való megemlékezés!

2025.01.16. Nyíregyháza

Doni Hősök Emléktúra Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében

A Don-kanyarban elesett, megsebesült vagy eltűnt magyar honvédekre  emlékeztek az MH vitéz Vattay Antal 2. Területvédelmi Ezred hivatásos, szerződéses és tartalékos katonái, hagyományőrzői és a helyi középiskolás diákok. 

A Doni Hősök Emléktúra Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei szakaszán az emlékezők a nyíregyházi Damjanich János laktanyából Nyírtelekre gyalogoltak, ahol megkoszorúzták a II. világháborús hősök emlékművét. Az útnak induló menetelőket a vármegye főispánja, Román István köszöntötte reggel, és beszédében az emlékezés és a hősök előtti tisztelet fontosságát hangsúlyozta. A díszparancs felolvasása után Forgács-Vindics Attila őrnagy, a vitéz Farkas Gyula 5. Területvédelmi Zászlóalj parancsnokhelyettese vezetésével indult el a több mint száz emlékező, akikkel a főispán együtt gyalogolt Nyírtelekig.

Mák József tartalékos főtörzsőrmester évek óta hagyományőrzőként rója le tiszteletét a hősök előtt. „Tizenhárom éve veszek részt a hagyományőrző tevékenységben, azóta gyalogolok. A Honvédsuli Egyesület tagjaként kezdtem, és bejártuk Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye összes települését, majd 2019-ben  csatlakoztam a honvédséghez, és azóta már tartalékos katonaként is gyalogoltam doni túrán - mondta Mák József tartalékos főtörzsőrmester.
A nyírteleki köztemetőben a II. világháborús emlékműnél koszorút helyezett el az ezred vezető állománya mellett Dr. Vinnai Győző, a térség országgyűlési képviselője, Román István, a vármegye főispánja és Szekeres József, a település polgármestere is. A megemlékezés zárásaként a Magyar Takarodó dallamai csendültek fel Gecse Attila tartalékos százados kürtjéből.

A koszorúzás után az emlékmenet visszaindult Nyíregyházára, a Damjanich laktanyába, összesen 24 kilométeres távot teljesítve. A doni emlékmenet emlékeztet bennünket a Don-kanyarban vívott harcokra, az ott elesett több mint százezer magyarra.

Szerző és fotó: Szidor Viktória hadnagy
 

2025.01.16. Debrecen

Doni Hősök Emléktúra Hajdú-Bihar vármegyében

A Doni Hősök tiszteletére szervezett emlékmenetet az MH vitéz Vattay Antal 2. Területvédelmi Ezred vitéz Oláh Sándor 3. Területvédelmi Zászlóalj, melynek során közel nyolcvan résztvevő gyalogolt Debrecenből Hajdúsámsonba, leróva tiszteletüket a haza, a hősök és az áldozatok emléke előtt.

Az emléktúrán a Hajdú-Bihar vármegyei Honvéd Kadét Programban résztvevő diákok is nagy számban képviseltették magukat.

A helyi köztemetőben a zászlóalj névadójának - vitéz Oláh Sándor törzsőrmester - sírhelyénél először Perge János százados mondott ünnepi beszédet, aki kiemelte, hogy névadójuk a hősies cselekedeteiért kétszer is megkapta az Arany Vitézségi Érmet, így valós példaként szolgál napjainkban mindenki számára.  A területvédelmi zászlóalj nevében koszorút helyezett el Mag András alezredes, zászlóaljparancsnok, aki elmondta, hogy fontosnak tartja a hagyományok őrzését, őseink tiszteletét és megtiszteltetés e nemes feladat részese lenni. A megjelentek személyesen rótták le kegyeletüket, ezzel is kifejezve tiszteletüket.

Ezt követően az emlékmeneten résztvevők a város központjában található Világháborús Emlékműhöz látogattak el. Antal Szabolcs polgármester ünnepi köszöntőjében hangsúlyozta: „Emberi ésszel nehezen felfogható történésre gondolunk most vissza, amin a 2. magyar hadsereg keresztül ment az 1943. január 12-én indított támadásban a Don-kanyarban. A doni katasztrófára emlékeznünk kell, ezzel tartozunk az előttünk járóknak és tartozunk magunknak is.”
 A megemlékezésen Mag András alezredes felolvasta a Doni emléktúra Díszparancsát. A rendezvény koszorúzással zárult a Világháborús Emlékműnél.


Szerző: Perge János százados
Fotó: Pekola Attila t. főhadnagy
 

 

2025.01.11. Sopron

Több százan tisztelegtek a Don-kanyar hősei előtt a harmadik emléktúrán


Szombaton civilek és katonák – köztük olasz és német résztvevők – gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megrendezett doni emléktúrán. A 15 és 35 kilométeres túrával a 82 évvel ezelőtt, a Don-kanyarban elesett katonák emléke előtt tisztelegtek.

Az indulók Sopronban, a Deák téren található II. világháborús emlékműnél gyülekeztek. A helyszín fél 10-re teljesen megtelt. Az eseményen Farkas Ciprián polgármester, Méhes Mónika tartalékos százados, a MATASZ megbízott elnöke, és prof. dr. Patrick Sensburg tartalékos ezredes, a Német Tartalékosok Szövetségének elnöke köszöntötte a résztvevőket. Beszédeikben felidézték a Don-kanyar tragikus eseményeit, hangsúlyozva a katonák bátorságát és áldozatát.

A megemlékezés koszorúzással zárult, majd katonai felvezetéssel indultak el a résztvevők a túra útvonalán. Az első állomás a sopronbánfalvi Hősi temető volt, ahol gyertyagyújtással emlékeztek meg az elesettekről.

A túra igazi időutazást kínált. A 15 kilométeres távon négy, a 35 kilométeresen nyolc ellenőrzőponton haladtak át a résztvevők. Ezeken a helyszíneken hagyományőrzők idézték fel a Don-kanyarban harcoló katonák mindennapjait. A bemutatók között szerepelt egy légvédelmi géppuska kipróbálása, és az olasz hagyományőrzők által berendezett ellenőrző pont, amely különleges hangulatot adott az eseménynek.

A túra méltó megemlékezés volt a Don-kanyar hőseinek tiszteletére. A résztvevők már most várják a következő emléktúrát, hogy ismét átélhessék ezt a különleges élményt.

 

19. Doni emléktúra
Bajna 2024
Gyermely 2020
Zemplén 2023
DHE II. Bajna
DHE 2001: csoportkép
2024.01.12. Fiumei út: PaK 36 lövés